subscribe: Posts | Comments

Довголіття

0 comments

Ми виступаємо за досягнення населенням здорового і активного довголіття, яке повинне стати результатом широких наукових досліджень, розвитку охорони здоров’я, освітньої і громадської діяльності. Ми закликаємо до боротьби з основним ворогом активного довголіття – деструктивним процесом старіння. Процес старіння є головною причиною більшості хронічних захворювань, що вражають людей у всьому світі, призводить до інвалідності і смерті, і необхідно відноситися до нього відповідно. Суспільство повинне направити зусилля на його корекцію, на лікування старіння, як у разі будь-якої фізичної хвороби.

Старіння – серйозна і небезпечна проблема. Проте ми часто стаємо свідками майже повного забуття о її реальностіі та ігнорування небезпеки. У наявності заспокійлива схильність ігнорувати майбутнє, відволікати нашу свідомість від реальності старіння і смерті і навіть представляти смерть в оманливому, примиренському і утопічному світлі. У той же час існує необгрунтоване переконання, що старіння – абсолютно некерований, неминучий процес. Це ігнорування проблеми в поєднанні з необгрунтованим почуттям безсилля гальмує нашу перемогу над старінням, не сприяє поліпшенню якості життя людей старшого покоління, їх активному довголіттю. Необхідно представити проблему старіння у всій її серйозності і важливості і діяти для її повного або хоча б часткового вирішення, наскільки дозволяють наші можливості.

Ми закликаємо пробудити в суспільній свідомості увагу до проблеми старіння в її повному обсязі. Ми закликаємо суспільство визнати тяжкість цієї проблеми , сконцентрувати навколо неї людські зусилля і направити всі можливі ресурси – в тому числі економічні , соціально-політичні , наукові , технологічні , інформаційні – на її максимальне полегшення , на поліпшення благополуччя старіючого населення , його здорового довголіття. Ми відстоюємо ідею , що духовна та інтелектуальна зрілість і збільшення активної тривалості життя не є синонімами старечої дегенерації і руйнування.

Ми закликаємо сприяти розширенню та прискоренню фундаментальних і прикладних біомедичних досліджень , а також розробці технологічних , економічних , екологічних , установ охорони та освітніх заходів , спрямованих на збільшення здорового довголіття. Ці заходи за умови їх необхідної підтримки здатні збільшити активну тривалість життя старіючого населення , продовжити період продуктивної діяльності людей похилого віку , їх внесок у розвиток суспільства та економіки , а також їх почуття гідності , радості і цінності життя .

Ми виступаємо за те, щоб розвитку наукових засобів, спрямованих на досягнення активного довголіття, була надана максимальна суспільна і політична підтримка. Активне довголіття як мета заслуговує саме такої підтримки – не тільки в професійному середовищі, а й у всьому суспільстві.

Leave a Reply